בניית אתר עם שדות דינמיים – קל, נגיש ונוח לתפעול

עולם האתרים השתנה בשנים האחרונות מן הקצה לקצה. כיום בוני אתרים ומעצבים עושים קסמים עם אלמנטור, או יותר נכון עם פלאגינים מותאמים אישית, שמאפשרים ליצור אתר דינמי עם שדות מותאמים שניתן לערוך בכמה קליקים.

מה זה אומר?
שאתם יכולים להגיד יפה שלום לבונה האתרים שלכם לאחר בניית האתר (חוץ משירותי תחזוקת אתרים בהמשך).
בהדרכה של גג שעה תוכלו להבין בעצמכם כיצד מתפעלים את האתר ומעדכנים אותו בצורה קלילה ופשוטה ע"י השדות הדינמיים. בעזרת המנגנונים הקיימים באתרים שאני בונה, תוכלו להגדיר סוגי פוסטים חדשים ואז ליצור פוסטים מותאמים לצורך שלכם ביתר קלות ולעדכן תכנים ותמונות בלי לפגוע במראה האתר ובלי להסתבך. תענוג עבור כל  בעל אתר ☺️

 

אילו צרכים מחייבים שימוש באתרים דינמיים?

פוסטים בהתאמה אישית

עולם הפוסטים המוגדרים בבלוג של מערכת ניהול התוכן באתר ניתן לשדרוג. אתר דינמי יאפשר לכם לנהל סוגי פוסטים, להתאים אותם לצורך שלכם ובנוסף להעלות תכנים לאתר במבנה סדור שניתן יהיה לאחר מכן לפלטר בקלות.

תוכן בהעלאת משתמשים

לא בכל האתרים השליטה הבלעדית על התוכן נמצאת אצל בעל האתר.
בחלק גדול מהאתרים, דוגמת אתרי אינדקס למיניהם, הגולשים מעלים תכנים שונים לצורך פרסום או מכירה. מנגנון ניהול האתר בוורדפרס אמור להיות מסוגל לעבד את המידע, לשמור ולהציג אותו בהתאם לחיתוכים שונים שמבקשים הגולשים.

הוספת תוכן לאזורים דינמיים

במקרים רבים אתם כבעלי האתר נדרשים להוסיף תוכן לאזור מסוים באתר או לעדכן אותו לעיתים קרובות. יישום פופולרי של המתודה הזו בא לידי ביטוי במסעדות המציגות תפריט.
בחירה באתר דינמי מאפשרת לכם להזין ולשנות תוכן בצורה דינמית, ללא הצורך ליצור בכל פעם תפריט חדש.

 

תיק עבודות

חלק גדול מהאתרים מקפידים לייחד אזור באתר בו מוצגות עבודות אחרונות. התצוגה הזו מאפשרת לגולשים להתעדכן ביכולות שלכם כבעלי העסק, ולהתרשם מפרויקטים אחרונים שביצע.
יצירת אזור דינמי של תיק עבודות, מאפשרת לכם לעדכן את תיק העבודות הקיים בצורה פשוטה ויעילה ללא פגיעה בנראות ובאחידות מראה האתר.

 

פוסט טייפ מותאם אישית

 

יצירת אזור מידע אישי

התוכן המוצג באתר האינטרנט עשוי להיות תוכן ציבורי, החשוף וגלוי לעיני כל הגולשים, אך הוא יכול להיות גם תוכן פרטי, המותאם לפרופיל האישי של הגולש שצורך את התוכן.
חלק מאתרי האינטרנט הדינמיים מאפשרים לגולשים להכנס לאזור אישי, בו לאחר הזדהות, הם יראו תכנים שרלוונטיים עבורם. למשל: הסטורית רכישות, בקשות שביצעו, סטטוס הזמנות ועוד.

יצירת רשימות מותאמות אישי

בניה של אתר דינמי תאפשר לכם להציג מידע המסודר ברשימות בצורה איכותית יותר, וזאת מבלי להתנהל באמצעות קוד.

 

האם כל אתר יכול להכיל שדות דינמיים?


וורדפרס, מערכת ניהול התוכן המוכרת, אומנם מאפשרת לכם לייצר פוסטים או תכנים באתר שלכם, אותם תוכלו לשנות בעת הצורך, אך על אף הנוחות שלה לא מביאה את כל הפונקציונליות Built in ועליכם לעבוד לאורך כל הדרך עם קוד, או במילים אחרות- יד ביד עם בונה האתרים. תצורת עבודה זו, תגרום לכם לחשוב פעמיים כאשר ברצונכם לבצע שינויים שהם מעבר לעריכת תוכן.
בין אם החלטתם ליצור אתר חנות, אתר קטלוג או אפילו בלוג עם תבנית אחידה, בעזרת מערכת אחורית מותאמת אישית החיים שלכם כבעלי אתר יהיו הרבה יותר קלים ופחות מסובכים.

כאשר אתם בוחרים באתר עם שדות דינמיים, אתם לא צריכים להטריח אף אחד, ואתם מתפעלים את האתר לגמרי בעצמכם.

 

תוספי וורדפרס שמאפשרים לדייק את ההתאמה של האתר ללקוח

קיימים תוספים שמשדרגים אתרים מבוססי אלמנטור, שלא כל בונה אתרים מתמצא בהם, המאפשרים לדייק עוד יותר את ההתאמה של האתר ללקוח. זו ההתמחות שלי, אגב 😉
סקירה של כמה מתוספי אלמנטור המרכזיים שמאפשרים להפוך את האתרים לדינמיים ומותאמי לקוח:

Jet Engine

תוסף שמאפשר ליצור אתרים המבוססים על תוכן דינמי. באמצעות התוכן ניתן להגדיר פוסט עם טקסונומיות, שדות מותאמים אישים, יחסים בין עמודים שונים באתר, טמפלייטים ליצירת עמודים חדשים ועוד.

Jet Element

אם אתם מרגישים שחסר לכם פיצ'ר מסוים באתר או שלא מצאתם את מה שחיפשתם בספריית התוספים המרשימה של וורדפרס, תוסף Jet Element יאפשר לכם להוסיף כמעט הכל: החל משילוב אלמנט וידאו בעמוד, דרך לוגו, פסי גלילה, ציר זמן, גרפים בצורות שונות, עדויות של לקוחות, דבוקת תמונות, אזור תוכן של מוצרים נמכרים ועוד.
למעשה, כך ניתן ליצור עמודים שלמים וכן לעדכן אזורי תוכן ספציפיים יותר באמצעות שילוב של מספר אלמנטים בודדים באתר.

ACF

ACF הוא בשורה מרעננת לגמרי בתחום ניהול האתר. הוא מאפשר להוסיף שדות תוכן חדשים במסכי העריכה של וורדפרס. אותם שדות שנקראים "שדות מותאמים", הקיימים בוורדפרס כברירת מחדל אך אינם ידידותיים לגולשים.
כאשר מותקן התוסף, תוכלו להחליט אילו שדות יוצגו וכיצד הם יראו בעיני הגולש.
למשל, יתכן ותרצו לבחור תמונת רקע יפה לחלק העליון של עמוד הבית. באמצעות ACF תוכלו ליצור בקלות שדה תמונה ולהציג אותו כאשר עורכים את עמוד הבית.

Jet Smart filters

חבילת השירות המתקדמת של Crock block מאפשרת להטמיע יכולות סינון ופילטור מתקדמות. ניתן להתמשק לכל פרמטר מבוסס וורדפרס שניתן לנהל: סוג התוכן, תגים שנמצאים בשימוש, תאריך היצירה שלו, סינון בהתאם לבחירה מוגדרת מראש ועוד.

 

Jet Smart filters

 

לסיכום, בחירה בבניית אתר וורדפרס עם שדות דינמיים, תאפשר לכם לתפעל את האתר שלכם לגמרי בעצמכם: לעדכן טפסים, פוסטים ורשומות מורכבות באתר שלכם ללא עזרה של בונה אתרים או מתכנת גם אם אין לכם ידע טכני קודם.

רוצים שנדבר על האתר הדינמי החדש שלכם? קליק כאן ואני מיד חוזר.

 

 

בניית אתר תדמית לעסק להעצמת המותג והגדלת המכירות

מה הוא בלוג אישי באתר וורדפרס ולמה הוא חשוב כל כך?

איך לגרום לאתר שלי להיות בגוגל?

העסק שלך צריך אתר?

כמה פרטים קטנים ואני אדאג לחזור אלייך בהקדם. אשמע על סוג העסק שלך ונדייק עבורו אתר מקצועי וייחודי.

יאללה, לשיחה.
זמין כאן :)
דילוג לתוכן